Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ЗАТВЕРДЖЕНО
Протокольним рішенням зборів суддів
Нововодолазького районного суду
Харківської області
№ 2 від 06.09.2019
(із змінами, внесеними протокольним рішенням зборів суддів
Нововодолазького районного суду
Харківської області
№ 3 від 12.03.2020)
ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ
АВТОМАТИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ ДОКУМЕНТООБІГУ НОВОВОДОЛАЗЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
І. Загальні положення
Засади використання автоматизованої системи документообігу Нововодолазького районного суду Харківської області (далі – Засади) розроблені зборами суддів даного суду відповідно до вимог Закону України „Про судоустрій і статус суддів”, Кодексу адміністративного судочинства України, Кримінального процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого Рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 № 30 (із змінами і доповненнями) (далі – Положення).
1.1. Предмет регулювання
1.1.1. Правове регулювання відносин, пов’язаних із функціонуванням автоматизованої системи документообігу в Нововодолазькому районному суді Харківської області, здійснюється згідно з Положенням відповідно до Законів України „Про електронні документи та електронний документообіг”, „Про електронний цифровий підпис”, „Про інформацію”, „Про доступ до публічної інформації”, „Про доступ до судових рішень”, „Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах”, „Про захист персональних даних” та інших нормативно-правових документів (підпункт 1.1.1. пункту 1.1. Положення).
1.1.2. Засади використання автоматизованої системи документообігу Нововодолазького районного суду Харківської області – це затверджені рішенням зборів суддів Нововодолазького районного суду Харківської області правила застосування Положення з урахуванням юрисдикції та інстанційності суду, норм процесуальних кодексів та законів України (підпункт 1.2.1. пункту 1.2. Положення).
1.1.3. У Нововодолазькому районному суді Харківської області використовується комп’ютерна програма „Д-3”, розроблена адміністратором автоматизованої системи для загальних судів (підпункт 1.4.3 пункту 1.4. Положення).
1.1.4. Питання стосовно порядку функціонування автоматизованої системи у Нововодолазькому районному суді Харківської області визначені зборами суддів даного суду в межах визначених Положенням повноважень щодо розгляду питань стосовно порядку функціонування автоматизованої системи (п.1.4.9 Положення).
ІІ. Порядок функціонування автоматизованої системи
в Нововодолазькому районному суді Харківської області
2.1.1. Правила здійснення автоматизованого розподілу судових справ між суддями Нововодолазького районного суду Харківської області врегульовані Положенням, з урахуванням порядку, визначеного зборами суддів цього суду відповідно до Положення.
Відповідно до підпункту 2.3.2. пункту 2.3. Положення, збори суддів Нововодолазького районного суду Харківської області визначають особливості автоматизованого розподілу судових справ у випадках, прямо передбачених Положенням.
2.1.2. Не розподіляються щодо конкретного судді Нововодолазького районного суду Харківської області судові справи, що надійшли:
за два місяці до закінчення повноважень судді;
за чотирнадцять календарних днів до початку відпустки, якщо її тривалість становить не менше чотирнадцяти календарних днів;
(із змінами, внесеними протокольним рішенням зборів суддів від 12.03.2020 № 3)
за три робочих дні до початку відпустки, якщо її тривалість становить менше чотирнадцяти календарних днів;
у період відпустки судді;
за один робочий день до відрядження (за три робочі дні – якщо тривалість відрядження становить більше семи календарних днів) та в дні перебування судді у відрядженні;
під час тимчасової непрацездатності судді;
за один робочий день до направлення судді на навчання, підвищення кваліфікації, для участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);
у дні перебування судді на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);
у разі призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України – з моменту прийняття рішення про призначення;
в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.
Відповідно до підпункту 2.3.47. пункту 2.3. Положення, збори суддів Нововодолазького районного суду Харківської області визначають, що у разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді у випадках, передбачених підпунктом 2.3.3. пункту 2.3. Положення, заяви та матеріали, об’єктивний розгляд яких потребує незмінності складу суду та перелік яких передбачено п. 2.1.8. Розділу ІІ цих Засад, підлягають розподілу автоматизованою системою шляхом розподілу судової справи шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді незалежно від тимчасової відсутності такого судді на роботі, за винятком випадків закінчення повноважень судді.
2.1.3. Автоматизований розподіл судових справ між суддями Нововодолазького районного суду Харківської області здійснюється з урахуванням спеціалізації суддів зі здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх (п.2.3.20 Положення) та спеціалізації суддів з розгляду справ, які віднесені до компетенції слідчих суддів.
2.1.4. Відповідно до підпункту 2.3.13. пункту 2.3. Положення, збори суддів Нововодолазького районного суду Харківської області мають право визначати особливості здійснення автоматизованого розподілу судових справ:
у випадках виконання суддями іншої роботи, не пов’язаної із здійсненням правосуддя (узагальнення судової практики, аналізи стану здійснення судочинства, участь у спеціальній підготовці кандидата на посаду судді, підготовці суддів та працівників апаратів судів, а також здійснення науково-викладацької діяльності в Національній школі суддів України);
у випадках виявлення значної різниці в навантаженні на суддів (колегію суддів);
у випадках знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, що триває понад п’ять робочих днів, згідно з вимогами підпункту 2.3.55. пункту 2.3. Положення;
які відповідно до законодавства підлягають реєстрації та/або розгляду в неробочі дні;
які підлягали передачі раніше визначеному в судовій справі головуючому судді (судді-доповідачу) у випадках відсутності такого судді, якщо це призведе до неможливості розгляду цих справ та матеріалів у розумні строки (підпункт 2.3.47. пункту 2.3. Положення);
у разі повторного надходження до суду позовних заяв, з передбачених процесуальним законом підстав.
2.1.5. Особливості здійснення автоматизованого розподілу судових справ, які відповідно до законодавства підлягають реєстрації та/або розгляду в неробочі дні: здійснюється шляхом встановлення у КП Д-3, а саме підрозділу «Табель», робочого дня всім суддям на яких не поширюються обмеження визначені пунктом 2.3.3 Положення, та подальшого розподілення матеріалів, які надійшли в провадження суду на загальних підставах з урахуванням вимог Положення щодо передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді.
2.1.6. Особливості здійснення автоматизованого розподілу судових справ у разі повторного надходження до Нововодолазького районного суду Харківської області позовних заяв, з передбачених процесуальним законом підстав:
у разі повторного надходження до Нововодолазького районного суду Харківської області позовної заяви (позовних заяв), заяв та матеріалів в порядку цивільного, адміністративного судочинства з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав, якщо попередні позовні заяви були повернуті або провадження по ній (ним) не закінчено, розподіл позовних заяв здійснювати шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді.
2.1.7. Розподіл судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді Нововодолазького районного суду Харківської області:
відповідно до підпункту 2.3.43. пункту 2.3. Положення, судові справи, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанцій після скасування ухвал, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також ухвал, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи, передаються раніше визначеному у судовій справі головуючому судді (судді-доповідачу), ухвалу яких скасовано чи у провадженні яких перебувала або перебуває судова справа;
відповідно до підпункту 2.3.44. пункту 2.3. Положення, раніше визначеному в судовій справі головуючому судді (судді-доповідачу) передаються також:
судові справи, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз'яснення судового рішення, повернення судового збору;
судові справи про перегляд заочного рішення;
судові справи, за якими надійшли заяви (клопотання), пов'язані із виконанням судових рішень, передбачені:
статтею 432 ЦПК України - виправлення помилки у виконавчому документі та визнання його таким, що не підлягає виконанню;
статтею 433 ЦПК України - поновлення пропущеного строку для пред’явлення виконавчого документа до виконання;
статтею 434 ЦПК України - мирова угода в процесі виконання;
статтею 435 ЦПК України - відстрочення і розстрочення виконання, зміна чи встановлення способу і порядку виконання;
статтею 437 ЦПК України - тимчасове влаштування дитини до дитячого або лікувального закладу;
статтею 438 ЦПК України - оголошення розшуку боржника або дитини, привід боржника;
статтею 440 ЦПК України - звернення стягнення на грошові кошти, що належать іншим особам, та нерухоме майно, право власності на яке не зареєстровано в установленому законом порядку;
статтею 442 ЦПК України - заміна сторони виконавчого провадження;
статтею 443 ЦПК України - визначення частки майна боржника у майні, яким він володіє спільно з іншими особами;
статтею 374 КАС України – виправлення помилки у виконавчому документі та визнання його таким, що не підлягає виконанню;
статтею 376 КАС України – поновлення пропущеного строку для пред’явлення виконавчого листа до виконання;
статтею 377 КАС України – примирення сторін у процесі виконання;
статтею 378 КАС України – відстрочення і розстрочення виконання, зміна чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення;
статтею 379 КАС України – заміна сторони виконавчого провадження;
статтею 382. КАС України – судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах;
Підпункт 18.4) пункт 1 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України Щодо видачі дублікату виконавчого листа;
розділом 8 КПК України (статті 532-540 КПК України);
клопотання про вирішення питання, пов’язаного з виконанням вироку, у судових справах, які розглянуті даним судом;
матеріали кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України. У разі надходження матеріалів кримінального провадження в період перебування судді у відпустці, передачу даних матеріалів в провадження судді здійснювати в наступний робочий день після закінчення відпустки;
ст. 304 КпАП України – вирішення питань, пов’язаних з виконанням постанови;
зустрічні позови та позови третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження, що надійшли до суду;
заяви про скасування заходів реагування, застосованих у межах відповідної судової справи;
заяви про відновлення втраченого судового провадження;
заяви про забезпечення позову, доказів.
2.1.8. Відповідно до підпункту 2.3.47. пункту 2.3. Положення, збори суддів Нововодолазького районного суду Харківської області визначають, що у разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді у випадках, передбачених підпунктом 2.3.3. пункту 2.3. Положення, заяви та матеріали, об’єктивний розгляд яких потребує незмінності складу суду та перелік яких передбачено п. 2.1.8. Розділу ІІ цих Засад, підлягають розподілу автоматизованою системою шляхом розподілу судової справи шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді незалежно від тимчасової відсутності такого судді на роботі, за винятком випадків закінчення повноважень судді, а саме:
судові справи, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз'яснення судового рішення;
судові справи про перегляд заочного рішення;
заяви, клопотання, подання у разі необхідності вирішення питань, передбачених пунктами 1, 10 (в частині клопотання про заміну покарання відповідно до ч. 5 ст. 53 КК України), пунктом 12 (у разі якщо вирішення питання необхідне в зв’язку із здійсненням судового розгляду, воно вирішується судом, який його здійснює) ч. 1 ст. 537 КПК України (п. 4 ч. 2 ст. 539 КПК України);
заяви, клопотання з питань про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку (п.14 ч. 1 ст. 537 КПК України);
клопотання про зняття судимості (ст. 538 КПК України, п. 4 ч. 2 ст. 539 України);
заяви, клопотання з питань про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні постанов у справах про адміністративні правопорушення;
зустрічні позови та позови третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження, що надійшли до суду;
заяви про відновлення втраченого судового провадження;
заяви про забезпечення доказів по справам, у яких відкрито провадження.
2.1.9. Відповідно до підпункту 2.3.45. пункту 2.3 Положення, клопотання та скарги по одному кримінальному провадженню передаються раніше визначеному слідчому судді Нововодолазького районного суду Харківської області .
2.1.10. Відповідно до підпункту 2.3.47. пункту 2.3. Положення, збори суддів Нововодолазького районного суду Харківської області визначають, що у разі відсутності раніше визначеного в судовій справі (кримінальному провадженні) слідчого судді у випадках, передбачених підпунктом 2.3.45. пункту 2.3. Положення, розподіл таких судових справ та матеріалів (скарг, клопотань) здійснюється автоматизованою системою шляхом автоматизованого розподілу судових справ під час реєстрації відповідно першого клопотання (скарги) по одному кримінальному провадженню слідчому судді, наступні клопотання передаються визначеному слідчому судді в порядку, передбаченому підпунктом 2.3.45 пункту 2.3. Положення – лише на час відсутності першого слідчого судді, визначеного у даному кримінальному провадженні.
2.1.11. Відповідно до підпункту 2.3.30. пункту 2.3. Положення, у разі роз’єднання (виділення) судових справ виділена в окреме провадження судова справа не підлягає автоматизованому розподілу, реєструється як така, що надійшла вперше, та передається судді, яким ухвалено рішення про роз'єднання кількох поєднаних в одному провадженні вимог у самостійні провадження чи виділення в окреме провадження.
2.1.12. Повторний автоматизований розподіл судових справ між суддями Нововодолазького районного суду Харківської області:
відповідно до підпункту 2.3.49. пункту 2.3. Положення, повторний автоматизований розподіл судових справ між суддями застосовується у випадках визначених законом, а також з метою заміни одного, декількох суддів, всього складу суду, збільшення складу суду в порядку, визначеному підпунктами 2.3.4, 2.3.23 цього Положення;
винятково у разі, коли суддя (судді) у передбачених законом випадках не може (не можуть) продовжувати розгляд справи, невирішені судові справи передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (особи, яка виконує його обов'язки), що додається до матеріалів справи. Електронний примірник такого розпорядження (додаток №7) вноситься до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня, що настає після його підписання (підпункт 2.3.50. пункту 2.3. Положення);
відповідно до підпункту 2.3.51. пункту 2.3. Положення, судова справа підлягає повторному автоматизованому розподілу у разі, якщо суддя, в провадженні якого перебувала судова справа, зазначена в підпункті 2.3.43 пункту 2.3 цього Положення, на момент повернення її із суду апеляційної чи касаційної інстанцій не працює в цьому суді або таку судову справу неможливо передати судді з підстав, зазначених у пункті 2.3.3 Положення;
за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (особи, яка виконує його обов’язки) здійснюється повторний автоматизований розподіл судових справ у разі виявлення очевидних помилок в налаштуваннях автоматизованої системи діловодства суду при автоматизованому розподілі справ, що призвели до порушення порядку визначення судді (колегії суддів) для розгляду справи. Електронний примірник такого розпорядження (додаток №7 Положення) вноситься до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня, що настає після його підписання (підпункт 2.3.52. пункту 2.3. Положення);
результатом повторного автоматизованого розподілу судової справи є протокол повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями відповідного суду (додаток 13 Положення), що автоматично створюється автоматизованою системою (підпункт 2.3.53. пункту 2.3. Положення).
2.1.13.Автоматизований розподіл судових справ між суддями Нововодолазького районного суду Харківської області після відновлення роботи автоматизованої системи:
знеструмлення електромережі суду, вихід з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад п’ять робочих днів, відповідно до цього Положення фіксуються актами, складеними комісією під головуванням керівника апарату (особи, яка виконує його обов’язки), із зазначенням у них дати, часу настання та закінчення дії відповідних обставин, причин виникнення, заходів, вжитих для їх усунення (підпункт 2.3.55. пункту 2.3. Положення);
електронні примірники зазначених актів вносяться до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня, що настає після усунення обставин;
автоматизований розподіл судових справ між суддями здійснюється невідкладно після налагодження роботи автоматизованої системи або на наступний робочий день після усунення зазначених у підпункті 2.3.55 пункту 2.3 цього Положення обставин (підпункт 2.3.56. пункту 2.3. Положення);
у разі настання обставин, зазначених у підпункті 2.3.55 пункту 2.3 цього Положення, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов’язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, клопотання слідчого, прокурора про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, клопотання про надання дозволу на обшук чи огляд житла тощо) здійснюється згідно резолюції голови суду згідно черговості за списком суддів, складеним в алфавітному порядку, а в разі його відсутності – особи, яка виконує обов’язки голови суду);
не пізніше наступного робочого дня після усунення обставин, зазначених у підпункті 2.3.55 пункту 2.3 цього Положення, до автоматизованої системи вноситься передбачена цим Положенням інформація із зазначенням у хронологічному порядку номера та дати фактичного надходження кореспонденції до суду, а також інформація про її розподіл (підпункт 2.3.58. пункту 2.3. Положення).
ІІІ. Прикінцеві та перехідні положення
3.1.1. Дані Засади набирають чинність з дня їх затвердження рішенням зборів суддів Нововодолазького районного суду Харківської області та одночасно втрачають чинність Засади використання автоматизованої системи документообігу суду у Нововодолазькому районному суді Харківської області, затверджені рішенням зборів суддів Нововодолазького районного суду Харківської області від 26.08.2015 № 6.
3.1.2. У разі внесення змін до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду збори суддів новим рішенням затверджують відповідні зміни до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду.